XXX. FLORALIA

2019. május 10-12.

PROGRAM

2019. május 10-én ünnepeltük múzeumunk megnyitásának 125. évfordulóját!

 

2019. május 10., PÉNTEK

13:00-17:00 Hangszerkészítő műhely

13:00-17:00 Aelia Sabina nyomában – interaktív kalandtúra a romkertben

14:00-14:45 Hallható múlt – zenés előadás kicsiknek és nagyoknak

15:00-15:45 125 éves az Aquincumi Múzeum – kiállítás megnyitó

16:00-16:45 A hangszerek királyának születése c. előadás

17:00-18:00 Orgonák hangversenye

 

A programokon való részvétel regisztrációhoz kötött: aquincum@aquincum.hu

 

2019. május 11., SZOMBAT

10:00-10:30 Harci kiképzés a Kelta faluban
10:30-10:45 Kelta párhuzamos történet 1. 
10:30-11:00 Trappolka – zenés játék a legkisebbeknek 
10:30-11:30 Gyógynövény séta a romkertben
10:45-11:15 Izomfejlesztés barbár módra (Gepida-gemán párhuzamos történet 1.) 

10:45-11:30 Ókori mesék
11:00-11:20 Hogyan harcoltak a gladiátorok? 
11:30-11:45 Római párhuzamos történet 1.
11:45-12:10 Ünnepi menet és áldozatbemutatás Flora istennő tiszteletére 
12:10-12:20 Flora istennő papjának felszentelése

12:30-12:45 Római párhuzamos történet 2. 
12:30-13:15 Tárlatvezetés: Sárkányok és madarak népe c. időszaki kiállításban 
12:30-13:30 Hogyan írtak a rómaiak? – Kalligráfiai oktatás 
12:45-13:30 Gladiátorjátékok orgonakísérettel az amfiteátrumban (az Aquincum HÉV megállónál!) 
13:10-13:30 Matres, matronae – anyaistennők kelta-germán-római kultusza 

13:20-15:00 Játékok és mesék az Ókorban 
13:30-13:40 Gepida párhuzamos történet 2. 
13:30-14:00 Latin gyorstalpaló 
13:50-14:00 Germán párhuzamos történet 2. 
14:00-14:45 Interaktív tárlatvezetés a Symphorus Mithraeumban 

14:00-15:30 Jósoltass a keltával! – Ogham és Mesélő Kövek 
14:15-14:25 Kelta párhuzamos történet 2. 
15:00-15:45 Gladiátorjátékok (Római párhuzamos történet 3.) 

15:00-15:45 Viasztábla, íróvessző, papirusz c. előadás 
15:15-15:45 Római táncoktatás 

15:30-17:00 Játékok és mesék az Ókorban 
15:15-15:30 Germán párhuzamos történet 3. 
15:45-16:00 Gepida párhuzamos történet 3. 
16:00-16:30 Gladiátormesék
16:00-16:45 Kelta párhuzamos történet 3. 

16:15-17:15 Házasságkötő sátor 
16:30-17:00 Rabszolgavásár 
17:15-17:30 Bemutatkoznak az időtlen harcosok! – avagy a párhuzamos történetek találkozása 
17:30-18:00 Barbár-római összecsapás 
18:15-19:00 Kelta táncház 

18:15-19:00 Antik színház: Sógort Jupiternek! – avagy égi áldás csőstül 
19:00-19:30 Borbarangolások Pannoniában az Ókortól napjainkig

 

 

2019. május 12., VASÁRNAP

10:00-10:30 Harci kiképzés a Kelta faluban 
10:30-10:45 Kelta párhuzamos történet 1. 
10:30-11:00 Trappolka – zenés játék a legkisebbeknek 
10:30-11:30 Gyógynövény séta a romkertben 
10:45-11:15 Izomfejlesztés barbár módra (Gepida-gemán párhuzamos történet 1.) 

10:45-11:30 Ókori mesék
11:00-11:20 Hogyan harcoltak a gladiátorok? 
11:30-11:45 Római párhuzamos történet 1. 
11:45–12:10 Ünnepi menet és áldozatbemutatás Flora istennő tiszteletére 
12:10-12:20 Flora istennő papjának felszentelése

12:20–13:20 Tárlatvezetés a romkertben 
12:20-14:00 Játékok és mesék az Ókorban 
12:30-12:45 Római párhuzamos történet 2. 
12:30-13:30 Hogyan írtak a rómaiak? – Kalligráfiai oktatás 
12:45-13:30 Gladiátorjátékok orgonakísérettel az amfiteátrumban (az Aquincum HÉV megállónál!) 

13:10-13:30 Matres, matronae – anyaistennők kelta-germán-római kultusza 
13:30-13:40 Gepida párhuzamos történet 2. 
13:30-14:00 Latin gyorstalpaló 
13:50-14:00 Germán párhuzamos történet 2. 
14:00-14:45 Interaktív tárlatvezetés a Symphorus Mithraeumban 

14:00-15:30 Jósoltass a keltával! – Ogham és Mesélő Kövek 
14:15-14:25 Kelta párhuzamos történet 2. 
15:00-15:45 Gladiátorjátékok (Római párhuzamos történet 3.) 
15:00-15:45 Viasztábla, íróvessző, papirusz c. előadás 
15:15-15:30 Germán párhuzamos történet 3. 

15:15-15:45 Római táncoktatás 
15:30-17:00 Játékok és mesék az Ókorban 
15:45-16:00 Gepida párhuzamos történet 3. 

16:00-16:30 Gladiátormesék 
16:00-16:45 Kelta párhuzamos történet 3. 

16:15-17:15 Házasságkötő sátor 
16:30-17:00 Rabszolgavásár 
17:15-17:30 Bemutatkoznak az időtlen harcosok! – avagy a párhuzamos történetek találkozása 
17:30-18:00 Barbár-római összecsapás 
18:15-19:00 Kelta táncház 
18:15-19:00 Antik színház: Sógort Jupiternek! – avagy égi áldás csőstül

 

 

Folyamatos programok mindkét nap:
• Életmód bemutató és fegyverpróba a hagyományőrzők táboraiban 
• Gladiátoriskola és mini-aréna játékok gyerekeknek 
• Ügyességi játékok 
• Interaktív kalandtúra: Időtlen harcosok nyomában (11:00–17:00) 
• Kenyérsütés (14:00-18:00) 
• Ókori hangszerek kamara kiállítása (kizárólag a rendezvény ideje alatt megtekinthető) 
• Kézműves foglalkozások és mesterségek bemutatója (nemezelés, agyagozás, ékszerkészítés, hálószövés, kosárfonás, kovácsolás, növényszövés, szövés-fonás, pajzsfestés, freskókészítés)

A program támogatói:

Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata

Óbudai Kulturális Központ

Market Építő Zrt.